چهارشنبه , خرداد ۱۷ ۱۴۰۲

انتخابات در سه شهر لرستان الکترونیکی است/شهر پلدختر هم برای الکترونیکی شدن منتظر تایید وزارت کشور است

به گزارش  پل نگار سید موسی خادمی شامگاه شنبه در حاشیه جلسه ویدئوکنفرانس هماهنگی ستاد انتخابات لرستان با بیان اینکه امروز جلسه هماهنگی بین همه عوامل و دست اندرکاران انتخابات، شامل هیئت‌های اجرایی، نظارت و هیئت نظارت مجلس با حضور همه فرمانداران و بخشداران و برخی از اعضای شورای تأمین استان که در انتخابات دخالت دارند برگزار شد، اظهار داشت:
در این جلسه موارد بسیار مهمی مطرح شد و می‌توانیم بگوییم که استان لرستان آماده برگزاری یک انتخابات سالم بوده و به این منظور همه شرایط لازم فراهم شده است.

خادمی به موضوع افزایش تعداد صندوق‌های اخذ رأی در سطح استان اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی و لزوم عدم تشکیل تجمعات انسانی تا جایی که ممکن است باید تعداد شعب را افزایش داد که بر همین اساس مقرر شد تعداد شعب حدود ۱۵ درصد نسبت به قبل افزایش پیدا کند که فرمانداران موظف شدند این مهم را انجام دهند تا مردم بتوانند راحت‌تر در انتخابات شرکت کنند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در سطح استان گفت: خوشبختانه سه شهرستان خرم آباد، بروجرد و کوهدشت به صورت الکترونیک انتخابات را برگزار خواهند کرد و احتمال دارد شهرستان پلدختر نیز با پیگیری به این آمار اضافه شود که در این صورت در چهار شهرستان استان انتخابات شوراها به صورت الکترونیک برگزار می‌شود که این موضوع کمک شایانی در سرعت رأی‌گیری، شمارش و اعلام نتایج خواهد داشت.

استاندار لرستان تصریح کرد: آنچه که برای برگزاری یک انتخابات سالم لازم است در استان لرستان شکل گرفته و امیدواریم هیچ حادثه‌ای پیش نیاید و انتخابات طبق روال معمول و با کیفیت لازم برگزار شود.

وی گفت: در این جلسه موضوع بی طرفی برگزار کنندگان انتخابات در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری مورد تاکید قرار گرفت، همچنین عدم استفاده از امکانات دولتی و بیت المال در هر بخش به نفع یا علیه هر شخص ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد قانونی لازم انجام خواهد پذیرفت.

استاندار لرستان بر لزوم هماهنگی بیشتر بین اعضای هیئت‌های مختلف، رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا و رعایت دستورالعمل‌های تبلیغاتی تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی به جای تبلیغات حضوری از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

 

 

درباره‌ی polnegar

حتما ببینید

تصویب دیر هنگام قانون حمایت از کاربران فضای مجازی/فواید قانون حمایت از کاربران فضای مجازی چیست؟

به گزارش پل نگار، قانون تنظیم مقررات فضای مجازی یا همان حمایت از کاربران فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *