پنج شنبه , اسفند ۳ ۱۴۰۲

خانه مطبوعات پلدختر نسبت به ساماندهی اصحاب رسانه اقدام کند/نقش رسانه ها در بالا بردن مشارکت مردم کلیدی است /نشست های خبری در ادارات به یک فرهنگ رسانه ای باید تبدیل شود

به گزارش  پل نگار ،اولین میزگرد اهالی رسانه شهرستان پلدختر به همت خانه مطبوعات و قرارگاه فضای مجازی بسیج شهرستان پلدختر با حضور خبرنگاران وعکاسان خبری در سالن اجتماعات آموزش وپرورش برگزار شد.

رضا جودکی رابط خانه مطبوعات پلدختر با اشاره به اینکه جایگاه رسانه ای شهرستان آسیب دیده اظهار داشت:خانه مطبوعات با توجه به مباحث مرتبط رسانه ای شهرستان آسیب شناسی صورت گرفته و نسبت به جریان سازی رسانه ای اقدام شود.

وی بیان کرد:تفکر و خلاقیت هنری به صورت جمعی در میان خبرنگاران و اهالی رسانه به الگو بایستی تبدیل شود تا شاهد رشد رسانه در شهرستان باشیم.

جودکی افزود:نشست خبری جهت پوشش خبری در قالب برنامه های اداری و مردمی می تواند اطلاع رسانی و شفاف سازی را بدنبال داشته باشد که متاسفانه در شهرستان کم رنگ جلوه می دهد.

وی با بیان اینکه جذب استعدادهای رسانه ای در راستای تولید محتوا یک اولویت است گفت:در عرصه فضای مجازی و رسانه به دنبال استعداد یابی خبری و هنری در جهت تولید محتوای سالم هستیم.

علی مرادی خبرنگار بیان روز با بیان اینکه رسانه عرصه تاخت وتاز و تسویه حساب سیاسی نیست عنوان کرد:در انعکاس و پوشش اخبار بایستی نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام شود و نباید در این عرصه دیدگاه های سیاسی در آن دخالت داده شود.

وی بیان کرد:خانه مطبوعات نسبت به شناسنامه دار کردن اهالی رسانه و خبرنگاران اقدام جدی داشته باشد و نباید درفضای مجازی فقط کانال گردانی شود.

مرادی تصریح کرد:با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات و لزوم مشارکت مردم در این عرصه سرنوشت ساز، نقش رسانه ها موثر است و در این راستا امید آفرینی و آگاه سازی اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش کلیدی دارد.

وی تصریح کرد:رسانه ها در خدمات رسانی نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم در ابعاد مختلف آگاه سازی و اطلاع رسانی شود و نباید با نگاه های سیاسی به خبر توجه شود.

درویشعلی بخشی وند از پیشکسوتان خبری شهرستان پلدختر گفت:رسانه ها در جهت انتشار اخبار مردم بر اساس علاقه و خواسته مردم است به طوری که وقتی رسانه مطلبی بیان می کند، مسئولین پاسخگو باشند.

وی بیان کرد:مسئولین نباید بی توجه به دغدغه رسانه و مردم باشند و این شهرستان با توجه به محرومیت هایی که دارد نیازمند توجه بیشتر مسئولین است.

وی تصریح کرد:وضعیت سنتی کشتارگاه، ترمینال برون شهری، نبود تلفن ثابت در چهار هکتاری باعث شده دانش آموزان ما نتوانند از اینترنت وای فای استفاده کنند و امروز به دلیل عدم صدور سند مسکن، خانه های سیل زدگان ساخته شده در زمره خانه خالی محسوب می شود
وی تصریح کرد:هر کسی که به هر ناهنجاری اجتماعی در جامعه دست می‌زند با گرفتن یک نامه از استان می آید و به عنوان خبرنگار اقدام به فعالیت می کند و هیچگونه تعهد، تخصص و تجربه ندارد و با ضابطه و رابطه بازی وارد عرصه مهم اطلاع رسانی می شوند این در حالی که از قبل مراحلی جهت استعلام و آموزش برای علاقه مندان به رسانه انجام میشود

عباس دارایی از خبرنگاران پلدختر با بیان اینکه از لحاظ کیفی کار خبری در شهرستان پایین است اظهار داشت:کار خبری اثر گذار باشد و اداری محور نباشد کار رسانه گفتگو محور، نقادی و تحلیلی باشد.

وی بیان کرد:ادارات روابط عمومی دارند و صداوسیما هم نیز کارهای خبری ادارات را انعکاس می دهد، نیاز به این نیست که رسانه ها روابط عمومی ادارات باشد.

وی تصریح کرد:اخبار تبلیغی برخی ادارات رپرتاژ یا آگهی حمایتی حساب نمی شود و بیشترین اخبار پوششی وجنبه تبلیغی است.

دارایی عنوان کرد:در رسانه به دنبال تقابل نباشید و در کنار هم جهت کیفی سازی، تاثیر گذار بودن اخبار در کنار هم باشید.

فیروزه حاتمی خبرنگار تسنیم در این میزگرد با بیان اینکه خبرنگاری عرصه مهم و ارزنده هست اظهار داشت:همه باید در عرصه خبر به دنبال هم پوشانی و اطلاع رسانی صحیح و شفاف باشیم.

وی بیان کرد :عرصه رسانه بایستی مردم محور باشد و نباید سر وشکل صرفا اداری قرار بگیرد، مدیران در کنار رسانه ها بایستی پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

محمد رضا فرهادی پور خبر نگار پلدختر نیوز با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد بایستی به وظایف حمایتی خود از رسانه ها عمل کند اظهار داشت:در رسانه به دنبال تفکر شکست اهالی رسانه و خبری نباشیم و اداره ارشاد نسبت به ساماندهی اهالی رسانه از طریق خانه مطبوعات اقدام کنند.

درباره‌ی polnegar

حتما ببینید

جزییات افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان در سال ۱۴۰۳

به گزارش پل نگار،سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره وضعیت حقوق بازنشستگان و کارمندان در سال آینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *