سه شنبه , مرداد ۲۵ ۱۴۰۱

تصادفات جاده ای و مطالبات بانکی بیشترین پرونده های کیفری و حقوقی پلدختر هستند

مهدی بیرانوند رئیس دادگستری پلدختر در گفتگو با پل نگار با تاکید بر اینکه کاهش ورودی پرونده یکی از سیاست های مهم قوه قضائیه است اظهار داشت:ورودی پرونده در سال ۱۳۹۹تعداد ۱۶هزار پرونده بوده که در سال ۱۴۰۰، بیست سه هزار ورودی پرونده داشته ایم.
وی بیان کرد:نیاز اول شناسایی آسیب ها که بیشتر به مشکلات اقتصادی و معیشت مردم بر می گردد در این راستا نیاز مند کمک به دولت هستیم.

بیرانوند با اشاره به اینکه سن طلاق در پلدختر به کمتر ۳۰سال رسیده است تصریح کرد:طلاق یکی از آسیب های اجتماعی که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی می باشد خیلی از مشکلات دعاوی خانوادگی شامل می شود.

رئیس دادگستری پلدختر با بیان اینکه صلح و سازش از سیاست های دستگاه قضایی است ادامه داد: امیدواریم با همکاری بسیج و پیشکسوتان سپاه از طریق شوراهای حل اختلاف این سیاست تقویت شود تا شاهد مرتفع شدن بخشی از دغدغه ها باشیم.

وی با اشاره به فراوانی پرونده دها در امور کیفری و مدنی افزود:تصادفات جاده ای، سرقت خرد و تصرف عدوانی اراضی ملی بیشترین دعاوی امور کیفری و مطالبات بانکی، دعاوی خانوادگی و مطالبات مردم از شرکت ها در امورات بیشترین دعاوی حقوقی شهرستان پلدختر است.

انتهای پیام/

درباره‌ی polnegar

حتما ببینید

قطعه یک جاده جدید پلدختر_خرم آباد آماده بهره برداری می شود

سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس در گفتگو با پل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *