پنج شنبه , آذر ۹ ۱۴۰۲

کشت۷۰۰هکتاری برنج در لرستان؟!/ ۱۱هزار میلیاردتومان خشکسالی به کشاورزی لرستان خسارت زد

سید عماد شاهرخی مدیرکل جهاد کشاورزی استان لرستان در گفتگو با خبرنگار پل نگار با اشاره به اینکه باتوجه به تغییرات اقلیمی لزوم

خاموش کردن موتور تلمبه های بالادست تدبیری برای کاهش مشکلات کشاورزان به خصوص باغداران انجیر در پایین دست بود که قرار شد هر ۱۰روز یک بار به مدت ۴۸ساعت اجرا شود.

وی تاکید کرد:هر کسی تانکر آبی دارد می تواند به کمک باغداران بیاید و در کنار جهاد کشاورزی،آبرسانی به باغات انجیر را جهت جلوگیری از خشکی انجام دهد.

شاهرخی با بیان اینکه تاریخ اجرای این تصمیمات به یک هفته قبل می رسدافزود:اقداماتی در مقطع خردادماه انجام دادیم راه اندازی پمپاژ موقت در زیودار بود و تا الگوی کشت تغییر پیدا نکند ما شاهد همین مشکلات هستیم.

این مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار بیان روز که چرا در منطقه چگنی این تدابیر پیشگیری اجرا نشد افزود:الگوی کشت بایستی تغییر پیدا کند ،نگاه کنید در منطقه ویسیان همچنان کشت برنج انجام می گیرد.

مدیرکل جهادکشاورزی لرستان عنوان کرد:خشکسالی مبلغی بالغ بر ۱۱هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان لرستان خسارت زده است.

شاهرخی عنوان کرد:در سال گذشته مجموع ۷هزار هکتار کشت برنج در استان داشتیم که الان ۲هزار هکتار کاهش داشتیم.

*اقدس مرادی

انتهای پیام/

درباره‌ی polnegar

حتما ببینید

پزشک سالاری بلای جان حوزه درمان لرستان؟/قلب بیمارستان پلدختر از کار افتاد/مشورت درمانی نسخه جدید بیماران قلبی پلدختر از درهشهر؟

به گزارش پل نگار،مقوله سلامت از موضوعات مهم برای جامعه است،احداث مراکز درمانی و وجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *