سه شنبه , تیر ۵ ۱۴۰۳

کوچ عشایر لرستان تا ۱۵اردیبهشت ادامه دارد

هوشنگ نورمحمدی در گفتگو با بیان روز اظهار داشت: عشایر استان لرستان از مناطق قشلاقی به سمت ییلاقی کوچ می‌کنند و لازم است که عشایر دام‌های خود را با خودروی حمل دام، جابه‌جا کنند و از حرکت دام در مسیر خیابان و جاده خودداری نمایند.

وی افزود:کوچ بهاره عشایر استان لرستان از هم‌اکنون آغاز شده و تا ۱۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد که در این مدت ۱۱ هزار و ۲۰۰ خانوار عشایر به همراه ۹۰۰ راس دام سبک کوچ می‌کنند.

نور محمدی عنوان کرد: اداره‌کل امور عشایری نیز خدماتی از قبیل توزیع علوفه دامی، آرد، نفت، گاز و آب را قبل از کوچ عشایر تدارک دیده و همه این موارد تامین شده تا عشایر در این زمینه مشکلی نداشته باشند.

مدیرکل امور عشایری لرستان تصریح کرد: عشایر توجه داشته باشند دام‌های خود را در مزارع و مراتع رها نکنند تا خسارت به این عرصه‌ها وارد نشود، همچنین در هنگام بارندگی بهاره نیز از قرار گرفتن در مسیر رودخانه خودداری کنند تا مشکلی ایجاد نشود.

نورمحمدی بیان کرد: در زمان جابه‌جایی و کوچ عشایر دستگاه‌هایی مانند هلال‌احمر، منابع طبیعی، شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی خدمات مورد نیاز را ارائه دهند تا خانوارهای عشایر بتوانند کوچ نمایند.

 

انتهای خبر/

درباره‌ی polnegar

حتما ببینید

بیش از ۱۷هزار نفر از جمعیت پلدختر تحت پوشش کمیته امداد هستند

به گزارش پل نگار،علی نصیری اظهار داشت با همکاری موسسه های خیریه ی دارای تفاهمنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *