چهارشنبه , مهر ۱۲ ۱۴۰۲

طرح_جهانی «ساعت زمین» در پلدختر اجرا شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت: طرح «ساعت زمین» در این شهر هم‌زمان با بیش از ۱۰ هزار شهر جهان ساعت ۲۰ و ۳۰ به مدت یک ساعت شنبه شب اجرا شد.

علی_الشتری_نژاد” شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پل نگار  اظهار داشت: ساعت زمین یک رویداد جهانی و سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature)‏ به صورت سالانه در ۲۷ مارس (شنبه هفتم فروردین ۱۴۰۰)، با هدف و آرمان آگاهی بخشی درباره تغییرات اقلیم آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان برگزار می‌شود.

وی با بیان این که به مناسبت ساعت زمین امشب تعدادی از المان های شهری پلدختر خاموش می شوند افزود: چراغ ها و تجهیزات برقی و الکترونیکی غیر ضروری و اماکن مهم شهری خاموش می شوند .

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت :با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته این مراسم با همکاری ادارات حفاظت محیط زیست ،شهرداری ، توزیع برق ، تشکل ها ، انجمن‌ها و فعالان محیط زیست در شهرستان پلدختر برگزار شد.

وی افزود: از همه مردم شهرستان انتظار می رود در این برنامه و با خاموش کردن یک لامپ در منزل این موهبت عظیم الهی را ارج نهند و همگام با سراسر دنیا ضمن کاهش مصرف انرژی به حفظ محیط زیست کمک کنند .

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت :این مقوله می تواند مصداق قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا باشد واین اقدام های کوچک و صرفه جویی های جزئی در کل به صورت یک امر مهم نمایان می شود.

الشتری نژاد یادآورشد: این رویداد جهانی با همکاری و همراهی آحاد جامعه و مشارکت فرد فرد و خانوارها می‌تواند بر روی تغییرات آب و هوایی و داشتن محیط زیست سالم تاثیرگذارباشد.

انتهای پیام/

درباره‌ی polnegar

حتما ببینید

پزشک سالاری بلای جان حوزه درمان لرستان؟/قلب بیمارستان پلدختر از کار افتاد/مشورت درمانی نسخه جدید بیماران قلبی پلدختر از درهشهر؟

به گزارش پل نگار،مقوله سلامت از موضوعات مهم برای جامعه است،احداث مراکز درمانی و وجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *